text do novinky

Reťaz 16×48 na účely dvíhania EN 818-2 TR.8, nosnosť 8000kg

Vysoko pevnostné viazacie reťaze v Tr.8 vyrobené z ušľachtilých ocelí s vynikajúcimi mechanickými vlastnosťami, so skúšobným zaťažením, ktoré je 2,5 násobkom nosnosti, možnosť použitia bez zmeny nosnosti i za veľmi nízkych teplôt. Viazacie reťaze sú vyrobené z kvalitných certifikovaných českých reťazí a talianskych komponentov. Reťaze získali certifikát kvality od odborovej skúšobne (BG) Hannover ( znak kapa45) vyrazený na každom dvadsiatom článku reťaze, resp. po 1m.

Atypické konštrukcie montovaných viazacích reťazí (so zväčšenými závesnými hlavami pre žeriavy, kontajnerovými hákmi, okami na obidvoch stranách, atď…)  zhotovíme na základe jednoduchého náčrtku od zákazníka.

 

Vlastnosti viazacích reťazí a príslušenstva sú jasne definované v príslušných európskych normách (EN 818, EN 1677). Uvedené normy priamo predpisujú, okrem pevnostných parametrov, tiež zloženie materiálu a tepelné spracovanie.  Pokiaľ daný výrobok nesplňuje čo len  jeden z normou uvedených parametrov, nevyhovuje požiadavkám normy!

Používaním viazacích reťazí, ktoré nespĺňajú vyššie uvedené normy nesie zo sebou  značné riziká:
– ohrozenie zdravia a života osôb, alebo škody na majetku pri zlyhaní viazacieho prostriedku,
– neplnenie poistné udalosti zo strany poisťovne,
– vysoké pokuty za nedodržanie bezpečnosti práce, apod.

37,50  s DPH (31,25  bez DPH) Cena je za m.